Je od roku 1990 i domovskou scénou HC Sparta Praha.

Poprvé byla sportovní hala ČSTV otevřena 7. března 1962 pro lední revue čs. krasobruslařského souboru. Dne 14. Března 1962 již probíhalo v hale Mistrovství světa v krasobruslení. Poté již ve Sportovní hale probíhala hokejová utkání Sparty, která hrála I. ligu a v hale byla již nastěhována.

Pro lední hokej je kapacita 10350 míst k sezení (bez VIP prostor) a 1300 míst k stání.

Mezi .VIP prostory patří Prezidentská lóže 80 míst, VIP lóže Exklusive 132 míst, VIP lóže Premium 246 míst,VIP club seats 240 míst, VIP lóže Sever 46 míst, VIP lóže Jih 52 míst a VIP tribuna Jih 534 míst.

Na r. 1978 bylo Československo pověřeno Mezinárodní federací, uspořádáním Mistrovství světa v ledním hokeji. Podmínkou však byly dvě ledové plochy, vzájemně propojené.

Čs. Svaz ledního hokeje, ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy začal stavět druhou ledovou plochu propojenou se Sportovní halou tunelem.

Aby Čs. svaz ledního hokeje nebyl organizačně odříznut od Mistrovství světa, vybudoval kanceláře přistavěné ke Sportovní hale, kde nyní úřaduje nejen Český Svaz Ledního Hokeje, ale i Sparta. Současně byla postavena i restaurace.

SPARTA byla ve Sportovní hale v podnájmu za souhlasu ČSTV, dle smlouvy uzavřené mezi Spartou a Sportovní halou. Problém byl v tom, že se často stávalo, že Sportovní hala byla často vyblokována pro atraktivní podnik, který přinášel zisk ČSTV.

A tak se stalo, že Sparta musela hrát svá ligová utkání na Štvanici, včetně tréninků, než byla druhá ledová plocha postavena.

V r. 1990 se hokejová Sparta konečně dočkala a od Magistrátu dostala Sportovní halu do užívání na dobu

30 let. Po dlouhých letech tak Sparta získala opravdu své domácí prostředí. Sparta také investuje nemalé částky do vylepšení stávajícího stavu Sportovní haly, protože chce, aby se diváci, kteří sem přicházejí za sportem i za kulturou cítili dobře.