Výstaviště Holešovice

Výstaviště Praha je výstavní areál v Praze, který slouží pro pořádání výstav, koncertů či dalších kulturních akcí. V okolí Výstaviště se na západní straně nachází park Stromovka a Planetárium Praha. Dominantní stavbou vlastního areálu je secesní Průmyslový palác, otevřený 15. března 1891, dále se zde mj. nalézají Lapidárium Národního muzea, Maroldovo Panorama bitvy u Lipan, Křižíkova světelná fontána či akvárium Mořský svět. Pravidelně se zde konává Matějská pouť.

Výstaviště Praha vzniklo při příležitosti Jubilejní zemské výstavy, uspořádané v roce 1891. V současnosti má výstaviště rozlohu 36 ha. V současnosti je majitelem areálu hlavní město Praha, dlouhodobým nájemcem je společnost Incheba Praha.

Počet akcí organizovaných Inchebou Praha se každoročně pohybuje kolem třiceti.

Nyní jsou v plném proudu přípravy sedmého ročníku gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL 2013. který je v České republice jednou z nejvýznamnějších akcí ve svém oboru a proběhne na Výstavišti v Praze – Holešovicích ve dnech 7. – 10. 2. 2013. Veletrh TOP GASTRO & HOTEL 2013 se koná již tradičně společně s veletrhem cestovního ruchu HOLIDAY WORLD a veletrhem golfového vybavení GOLF SHOW.

V rámci veletrhu se představí více než 130 vystavovatelů z ČR i zahraničí. Návštěvníci budou mít příležitost seznámit se s širokou nabídkou pro vybavení hotelů, restaurací, restauračních provozů, vystavující firmy představí rovněž jednotlivé potravinářské produkty, výrobky jako např. alko, nealko nápoje a různé speciality.

Aby bylo možné navázat na úspěšný minulý ročník, připravuje se ve spolupráci s odborným partnerem – společností T&M Creative, řada atraktivních odborných soutěží, ale i rozšíření programu GASTRO TOUR, který v loňském roce zaznamenal velký úspěch především u odborné veřejnosti. Ve spolupráci s Asociací kuchařů a cukrářů ČR bude i letos probíhat soutěž týmů GOURMET TEAM CHALLENGE „O pohár prezidenta AKC ČR“.  Novinkou letošního ročníku budou atraktivní juniorské a profesionální barmanské show, které pořádá Česká barmanská asociace. Pod jejich záštitou proběhne i tradiční soutěž „Mistr Kávy“.